Facebook

Přihlášení zpravodaje

Máte-li zájem dostávat e-mailem zdarma informace a aktuality o laminátech a dalších materiálech, prosím zaregistrujte se k odběru.

E-mail
Jméno Příjmení
Společnost Zařadit do skupiny

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Laminát není lamino

Pozor na zaměňování názvů.

HPL  - vysokotlaký laminát

Jde o velmi odolný materiál. Jeho výroba probíhá ve stacionárních lisech, kde za vysoké teploty a tlaku jsou lisovány kraftové papíry. Na pohledové straně je dekorační folie a na ní je ještě průhledná krycí folie. Povrch může mít mnoho struktur. Ty jsou dány profilem lisovacího plechu. Lamináty HPL jsou  určené pro výrobky s dlouhodobě stálou hodnotou. Užití pro výrobu nábytku, stoly, skříně, obložení stěn v interiéru, designový nábytek s digitálním tiskem (individuální návrhy – vlastní foto a pod.), výtahové kabiny, podlahy a další vybavení interiérů. Pro exteriérové využití se používá ve formě kompaktních desek (dětská hřiště, ploty, informační tabule, obklady domů – jako odvětrávané fasády apod.). Vlastnosti HPL jsou vázané normou ČSN EN 438.
Vysokotlaký laminát je na „světě“ již více jak 100 let.

Lamino desky (LTD, DTDL)

Jedná se o aglomerované (lisované dřevotřískové) desky na povrchu s dekoračním papírem. Povrch LTD desek vykazuje malou odolnost vůči pronikáni vody, nízkou teplotní odolnost a nízkou oděruvzdornost. LTD desky jsou nejlevnějším konstrukčním materiálem pro výrobu nábytku. Vzhledem k vlastnostem je vhodné používat  LTD , DTDL desky na pro korpusy nábytku a minimálně namáhané plochy.