Facebook

Přihlášení zpravodaje

Máte-li zájem dostávat e-mailem zdarma informace a aktuality o laminátech a dalších materiálech, prosím zaregistrujte se k odběru.

E-mail
Jméno Příjmení
Společnost Zařadit do skupiny

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

HPL (vysokotlaký laminát)

HPL dřevodekor v leskuJedná se o velmi odolný materiál určený pro výrobu nábytku a dalším použití v interiéru. Dnešní možnosti výběru dekorů, barev, povrchových struktur jsou velmi rozsáhlé.

Výroba vysokotlakého laminátu probíhá vždy ve stacionárním lise. Kde po zavezení všech lisovacích portálů je materiál ve skladbě: (kraftové papíry, dekorační papír, průsvitná ochranná folie - Overlay) stlačen za vysoké teploty a tlaku. Tlak a teplota působící na materiál na materiál zajistí, že dojde k propečení a spojení všech vrstev materiálu. Za přibližně 75 minut je výrobek z lisu vyvezen a schlazen. Strukturu povrchu HPL určuje druh použitého lisovacího plechu.

Po této proceduře materiál odpovídá normě pro vysokotlaké lamináty: EN 438 a snese tak nejvyšší nároky, které jsou na tento materiál kladené.

Vlastnosti HPL: vysoká odolnost povrchu proti poškození, dlouhodobá životnost a stálost barev, vysoká odolnost proti působení zvýšené teploty (do 180ºC) a vysoká odolnost proti průniku vody.

Použití HPL: všechny interiérové aplikace, dveře, obložení stěn, nábytek, pracovní stoly, možnost digitálního tisku – individuální řešení, podlahy, všechny aplikace, které vyžadují dlouhou životnost materiálu a stálost povrchu.